Dlaczego w Knurowie warto wybrać SunUp Fotowoltaika, decydując się na montaż instalacji

  • zapewniamy realizację wszystkich usług „pod klucz”,
  • załatwiamy wymagane formalności z zakładem energetycznym,
  • wypełnimy i złożymy za Ciebie wniosek do państwowego programu „Mój Prąd”,
  • pokażemy, jak odliczyć koszty montażu instalacji fotowoltaicznej od podatku,
  • otrzymasz komplet dokumentów, zawierający m.in., projekt techniczny oraz instrukcje zamontowanych urządzeń,
  • każdy Klient SunUp Fotowoltaika zostanie przeszkolony przez nasz zespół, aby móc bezpiecznie i wydajnie korzystać z energii wytwarzanej we własnej elektrowni słonecznej.

Panele fotowoltaiczne Knurów, czy to się opłaca?

Dobrej jakości instalacja, oferowana przez SunUp Fotowoltaika, to realna możliwość ograniczenia wydatków związanych z energią elektryczną. Według aktualnych obliczeń oraz uwarunkowań prawnych oraz cen energii elektrycznej, przeciętna instalacja do 10kWp zwróci się w ciągu 7 lat. Rosnące ceny prądu nie będą już problemem.

Zielona energia

Instalacja paneli fotowoltaicznych, to realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz ograniczenie smogu. Wykorzystaj nowoczesne technologie i zadbaj o zdrowie swoje i swoich bliskich

Masz pytania dotyczące technologii fotowoltaicznych w Knurowie ? Nie wiesz, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? Szukasz informacji na temat wymogów prawnych związanych z panelami fotowoltaicznymi? Nie czekaj! Skontaktuje się nami

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy ofertę zgodną z Twoimi potrzebami.

Skontaktuj się z nami

Montujemy instalacje fotowoltaiczne klientom z dzielnic:

Krywałd, Szczygłowice , Osiedle 1000-lecia Państwa Polskiego, Osiedle I Wojska Polskiego, Osiedle II Wojska Polskiego, Osiedle Szczygłowice, Kolonia I, II, III , Redyna, Pola Farskie, Domki fińskie

Panele fotowoltaiczne – czy to się opłaca?

Panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców domów i firm. SunUp robi również ogromne systemy mające na celu zabezpieczenie zapotrzebowania energetycznego firm. Fotowoltaika dla domu na przestrzeni ostatnich lat staję się coraz bardziej przystępna ze względu na cenę, a rządowe programy dopłat przyśpieszają podjęcie decyzji o ich instalacji. Panele słoneczne możemy zamontować do wygenerowania energii użytkowej dla domu. W dalszej kolejności montowane są pompy ciepła, które służą ogrzewaniu i innym celom termicznym. Coraz częściej decydujemy się na własną elektrownię, aby poza bezpłatnym prądem cieszyć się z bezkosztowego tankowania samochodu. Eksperci od lat pracujący w branży paneli fotowoltaicznych szacują, że tylko w 2019 roku zainstalowanych zostanie nawet 100 tys. nowych instalacji.

Panele słoneczne pozwalają dbać o środowisko, bo zamiast energii wytwarzanej z węgla (w ten sposób wytwarzana jest w przeważającej większości energia elektryczna przez elektrownie w Polsce) pozyskujemy prąd z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (stąd nazwa technologii OZE). Pozyskiwany za pomocą paneli słonecznych prąd przy właściwie dobrej instalacji zredukować rachunki za energię elektryczną do zera. To istotny argument w kontekście spodziewanych gwałtownych podwyżek cen prąu ze sprawą rosnących cen uprawnień za emisję dwutlenku węgla do środowiska. Dodatkowo w 2020 roku rząd nie planuje wprowadzać kolejnej ustawy zamrażającej ceny prądu. Właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, uwzględniająca zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego pozwala zminimalizować bieżące koszty utrzymania domu, a także gwarantuje szybki zwrot inwestycji.

Fotowoltaika dla domu – od czego zacząć?

Na początek warto przyjrzeć się zagadnieniu STC, który oznacza standardowe warunki pracy. Panele fotowoltaiczne śląsk mają określone parametry pracy w określonej pogodzie (znaczenie ma tutaj promieniowanie słoneczne temperatura, prędkość wiatru, ekspozycja paneli czy kąt nachylenia dachu). To ogólnie przyjęte normy, dla których podaje się właściwości paneli. Dzięki zastosowaniu jednolitych kryteriów określonych przez STC możemy porównywać rodzaje paneli słonecznych.

Bardzo duże znaczenie ma również zastosowanie rodzajów ogniw, które stanowią jeden z głównych elementów paneli słonecznych. Zasadniczo na rynku występują dwa rodzaje ogniw – polikrystaliczne i monokrystaliczne. Te pierwsze są tańsze i mają o kilka procent mniejszą wydajność. Dodatkowo monokrystaliczne panele fotowoltaiczne są trwalsze. Żywotność nowoczesnych paneli fotowoltaicznych szacowana jest już nawet na 25 lat.

Aby obliczyć zapotrzebowanie naszego domu na energię elektryczną wystarczy policzyć ilość zużytego prądu w ciągu kilku ostatnich miesięcy, a najlepiej pełnego roku. Taka analiza wykonana przez nas samych da nam realne informacje o tym, jak dużą instalację fotowoltaiczną należy zainstalować w naszym gospodarstwie domowym. Co dalej? Panele fotowoltaiczne mają określoną moc podawaną w kW. Musimy pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Producenci podają moc i parametry paneli fotowoltaicznych dla promieniowania słonecznego osiągającego moc 1000 W/m2. Takie promieniowanie jest nieosiągalne w położeniu geograficznym w którym znajduje się Polska. Dodatkowo na parametry sprawności paneli fotowoltaicznych wpływ ma szereg innych rzeczy. Będzie to kąt nachylenia dachu, jego ekspozycja na kierunki świata (najlepiej jeśli będzie zwrócony w kierunku południowym, gdzie najdłużej i najlepiej świeci słońce). Nie bez znaczenia jest również zacienienie. Cień to największy wróg paneli słonecznych. Istniejące w pobliżu budynki lub drzewa, które ograniczać będą docieranie światła słonecznego do fotowoltaiki skutecznie obniżą jej parametry pracy i pozyskiwania energii elektrycznej dla naszego domu.

Panele słoneczne – jakie wybrać?

Inną rzeczą, na którą wpływu nie ma ani producent paneli fotowoltaicznych, ani ich użytkownik będzie pogoda. Im więcej dni z nasłonecznieniem (ilość dni z wysokim współczynnikiem nasłonecznienia rośnie wraz ze zmianami klimatu), tym większa sprawność i wyższe wyprodukowanie energii elektrycznej przez naszą instalację. Oczywiście dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej dla domu najlepiej byłoby gdyby przez cały rok nie występowało zachmurzenie, ale to sytuacja praktyczne nieosiągalna. Dlatego trudno określić sprawność paneli słonecznych, a ich moc musi być korygowana o warunki lokalne. Jeśli nie chcemy robić tego sami, pomoże nam w tym audyt fotowoltaiczny, który bezpłatnie wykona firma SunUp zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych dla domu.

Panele fotowoltaiczne odpowiednio dobrane pozwolą nam w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną naszego domu, a delikatną nadwyżkę oddać do elektrowni lub zmagazynować ją w akumulatorach i spożytkować w momencie gdy panele słoneczne nie wytworzą energii potrzebnej do zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego. Od decyzji co będziemy robić z nadwyżką prądu uzależnione jest dobranie odpowiedniego rodzaju falownika. Inwerter odpowiada również za parametry prądu płynącego z paneli PV na taki, jaki wymagają domowego odbiorniki. Jego odpowiedni zakup, podobnie jak paneli słonecznych, ma znaczenie dla całkowitego sukcesu budowy naszej domowej elektrowni.