JAK UZYSKAĆ OGRZEWANIE I CIEPŁĄ WODĘ Z POWIETRZA?

Seria urządzeń AQUAREA firmy Panasonic – powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła AQUAREA zasysa świeże powietrze, które następnie przepływa przez wypełnione czynnikiem chłodniczym wężownice (podobnie jak w chłodziarce). Ciepło odebrane z powietrza jest automatycznie przekazywane za pomocą czynnika chłodniczego do wody grzewczej oraz do wody użytkowej, na potrzeby gospodarstwa domowego.

Najnowsza technologia firmy Panasonic oferuje zrównoważoną alternatywę dla systemów ogrzewania olejowego, gazowego na gaz LPG i elektrycznego.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła powietrze-woda?

· Obniżone wydatki na ogrzewanie i koszty serwisu.

· Ograniczenie emisji dwutlenku węgla ·

· Prosta integracja z większością systemów ogrzewania

· Efektywna energetycznie alternatywa w stosunku do systemów olejowych, gazowych na gaz LPG i elektrycznych

· Wysoka zgodność z innymi efektywnie energetycznymi źródłami energii, np. panelami słonecznymi

 

Powietrzne pompy ciepła – zalety

· Zapewniają zrównoważone ogrzewanie, klimatyzację i podgrzaną wodę dla domu · 30 ÷ 40% oszczędności w rocznych rachunkach za energię. Idealne dla budynków bez dostępu do sieci gazowej · Działają nawet podczas dużych mrozów (–20°C)

· Montowane na zewnątrz, nie zajmują cennej powierzchni mieszkalnej

· Sprawdzona technologia firmy Panasonic — pierwsze urządzenia wyprodukowane już w roku 1973 — szeroko obecna w innych krajach

· 3-letnia gwarancja (5 lat gwarancji na sprężarkę)

Seria urządzeń AQUAREA firmy Panasonic – powietrzne pompy ciepła

Powietrzna pompa ciepła AQUAREA zasysa świeże powietrze, które następnie przepływa przez wypełnione czynnikiem chłodniczym wężownice (podobnie jak w chłodziarce). Ciepło odebrane z powietrza jest automatycznie przekazywane za pomocą czynnika chłodniczego do wody grzewczej oraz do wody użytkowej, na potrzeby gospodarstwa domowego.

Najnowsza technologia firmy Panasonic oferuje zrównoważoną alternatywę dla systemów ogrzewania olejowego, gazowego na gaz LPG i elektrycznego.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła powietrze-woda?

· Obniżone wydatki na ogrzewanie i koszty serwisu.

· Ograniczenie emisji dwutlenku węgla ·

· Prosta integracja z większością systemów ogrzewania

· Efektywna energetycznie alternatywa w stosunku do systemów olejowych, gazowych na gaz LPG i elektrycznych

· Wysoka zgodność z innymi efektywnie energetycznymi źródłami energii, np. panelami słonecznymi

 

PORÓWNANIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ SYSTEMU AQUAREA I INNYCH SYSTEMÓW OGRZEWANIA

 

Przykładowa realizacja firmy SunUp. Pompa ciepła Panasonic HP 12kW z zasobnikiem 400l i buforem ciepła 200 l

 

Przykłady zastosowań pomp ciepła typu split Domy energooszczędne + podgrzewanie wody użytkowej + sprzęgło hydrauliczne

 

Przykłady zastosowań pomp ciepła typu monoblok Ogrzewanie + podgrzewanie wody użytkowej

POMPA CIEPŁA + FOTOWOLTAICZNE OGNIWA SŁONECZNE

Kompleksowa realizacja Sun Up pompa ciepła Panasonic T-Cap 12kW ultra cicha wraz z fotowoltaiką 10 kWp na mikroinwerterach AP Systems.

 

Fotowoltaiczne panele słoneczne: najlepsza recepta na duże oszczędności Połączenie fotowoltaicznych ogniw słonecznych z pompą ciepła umożliwia dalsze obniżenie zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 .

 

Nasze realizacje wykonujemy wyłącznie w oparciu o własne ekipy monterskie.

 

Pobierz katalog produktowy pompy ciepła serii Aquarea 2021/2022

 


Aby pompa ciepła spełniała stawiane jej wymagania istotne jest rzetelnego audytu i dobór pompy ciepła o odpowiednich parametrach.

Skontaktuj się z nami a przeprowadzimy bezpłatny audyt i dobierzemy pompę którą zapewni Ci nie tylko ciepło ale także niskie koszty eksploatacji.

 

 

 

 

Dzięki programowi Czyste powietrze będziesz mógł znacząco ograniczyć wydatki związane z montażem pompy ciepła i fotowoltaiki

Program Czyste powietrze skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

 

Zachęcamy do odwiedzenia www.czystepowietrze.gov.pl

Pompy ciepła Katowice

Pompy ciepła są idealnym rozwiązaniem na miarę naszych czasów. Dlaczego? Ponieważ zapewniają niskie koszty ogrzewania i działają niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. W dobie, kiedy ceny różnych paliw wciąż rosną, Ty możesz uniknąć wysokich kosztów za ogrzewanie. Pompy ciepła to tanie w eksploatacji źródło ciepła. Co najważniejsze — przyjazne środowisku i klimatowi.

Pompa ciepła Katowice

Zauważyłeś, że w Twoim budynku robi się zimno, kiedy na dworze jest chłodno? Dzieje się tak dlatego, że ciepło przemieszcza się zawsze zgodnie z kierunkiem zmian temperatury, czyli od wysokiej do niskiej. Pompa ciepła obchodzi to prawo natury. Działa ona tak jak lodówka, z tym że zamiast usuwać ciepło z wnętrza i przekazywać je na zewnątrz, pompa ciepła pobiera ciepło z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje ją do domu.

Powietrze, jest tym, co napędza pompę ciepła. Pobiera ona energię ze środowiska (z energii odnawialnych) i dzięki temu dostarcza ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła powietrze/woda tylko w 1/4 wykorzystuje energię z gniazdka. Pozostała część pochodzi ze środowiska.

Pompa ciepła, aby mogła spełniać swoje zadanie, musi mieć odpowiednie parametry. Oczywiście inwestycję poprzedza audyt (jest on u nas usługą bezpłatną). Tak dobierzemy pompy ciepła do Twojego budynku, aby zapewnić Ci ciepło przy niskich kosztach eksploatacji.

Katalog pomp ciepła Panasonic

Pompy ciepła Katowice firmy Panasonic, czyli nowoczesne sposoby chłodzenia i ogrzewania domu

Powietrzna pompa ciepła Panasonic (system Aquarea powietrze/woda), znanej japońskiej firmy, to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie przeznaczone zarówno do klimatyzowania, jak i ogrzewania pomieszczeń. Urządzenie po prostu zasysa powietrze, ogrzewając lub chłodząc wnętrza domów i mieszkań. Co ważne, pompy ciepła Panasonic współpracują z panelami słonecznymi, dzięki czemu możliwe jest zasilanie grzejników, instalacji ogrzewania podłogowego i podgrzewanie wody użytkowej.

W okresie letnim pompa ciepła, dzięki niskiej temperaturze wody grzewczej, może aktywnie chłodzić budynek.

Rodzaje pomp ciepła w Katowicach

Rodzaje pomp ciepła dzielimy ze względy na rodzaj źródła, z którego pozyskują one ciepło. Gruntowa pompa ciepła wykorzystuje energię pochodzącą z gruntu. Dostarcza ciepła zarówno do instalacji grzewczej, jak i do domowego zbiornika gorącej wody użytkowej.

Najbardziej opłacalną pompą ciepła jest pompa powietrzna. Jej źródłem ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz. Wyróżniamy tu pompy ciepła powietrze/woda i powietrze/powietrze. W tym pierwszym wypadku ciepło jest transportowane do obiegu grzewczego i zbiornika z gorąca wodą, w drugim — do wewnątrz budynku.

Popularnym rozwiązaniem są także pompy ciepła hybrydowe, które częściowo pobierają energię ze źródeł odnawialnych, a częściowo z tradycyjnych.

Pompy ciepła zintegrowane z fotowoltaiką w Katowicach

Dodatkowym atutem naszej pompy ciepła powietrze/woda jest fakt, że świetnie współpracuje ona z fotowoltaiką. Energię elektryczną uzyskujesz z bezpłatnej energii słonecznej. To wpływa na jeszcze większą efektywność i energooszczędność pompy ciepła.

Możesz sam wytwarzać prąd i ciepło, jednocześnie obniżając rachunki za energię. Uniezależnisz się od rynkowych cen prądu, gazu, ropy i innych surowców. Korzystając z programu „Czyste Powietrze”, ograniczysz koszty montażu pompy ciepła i fotowoltaiki.

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła w Katowicach?

Nasze pompy ciepła charakteryzują się najwyższą klasą efektywności energetycznej. Co to oznacza dla Ciebie? Inwestujesz w rozwiązanie, które sprawdzi Ci się przez kolejne kilkadziesiąt lat. Nasze urządzenia są wielofunkcyjne: przeznaczone do chłodzenia pomieszczeń, ogrzewania budynku i… oszczędzania energii.

Decydując się na pompy ciepła, myślisz o przyszłości, ponieważ w naszym kraju wciąż zaostrzają się wymogi dla nowych i powstających budynków. Co ważne, pompy ciepła wykorzystasz w budynkach modernizowanych i nowoczesnych. Jeśli postanowisz je zamontować, zwiększysz wartość swojej nieruchomości.

A co zrobisz dla naszej planety? Pompa ciepła jest przyjazna środowisku: nie zanieczyszcza go, dlatego, że jest neutralna pod względem emisji CO2. Mało tego. Znacznie ogranicza emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Zdaj sobie sprawę, że środowiskowe zasoby ciepła pomału się wyczerpują. Pompy ciepła korzystają z OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Tym samym oszczędzasz ograniczone rezerwy naszej planety.

Pozyskuj źródło ciepła z OZE, inwestując w nową technologię ogrzewania budynków. Z nami robisz potężny krok ku przyszłości.

 

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na zagadnienia : Pompa ciepła Panasonic Katowice instalacja, pompa ciepła Panasonic Katowice jednostka wewnętrzna, pompa ciepła Panasonic Katowice jednostka zewnętrzna, podłączenie pompy ciepła Panasonic w Katowicach do podłogówki, Pompa ciepła Panasonic Katowice cennik, Pompa ciepła Panasonic Katowice 5kw, Pompa ciepła Panasonic Katowice 7kw, Pompa ciepła Panasonic Katowice 9kw, Pompa ciepła Panasonic Katowice 12 kw, Pompa ciepła Panasonic Katowice instalatorzy.

Montujemy pompy ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne klientom z dzielnic:

 

Bogucice, Brynów – os. Zgrzebnioka, Dąb, Dąbrówka Mała, Giszowiec, Janów-Nikiszowiec, Kostuchna, Koszutka, Ligota-Panewniki, Murcki, os. Paderewskiego – Muchowiec, os. Tysiąclecia, os. Witosa, Piotrowice-Ochojec, Podlesie, Śródmieście, Szopienice-Burowiec, Wełnowiec-Józefowiec, Załęska Hałda-Brynów, Załęże, Zarzecze, Zawodzie.