Instalacje fotowoltaiczne na mikroinwerterach Gliwice

Przy szerokiej gamie dostępnych rozwiązań fotowoltaicznych, wybór właściwej instalacji na dachu bądź działce w Gliwicach może być trudny. W Polsce zazwyczaj panele fotowoltaiczne są instalowane z inwerterami centralnymi, dostępne są jednak dużo nowocześniejsze MLPE (module-level power electronic), czyli w skrócie mikroinwertery.

Które rozwiązanie jest odpowiednie dla Ciebie? Jesteśmy przekonani, że każdorazowo, jeżeli mówimy o instalacji do 10 kWp najlepszym rozwiązaniem są mikro inwertery.

Instalacja fotowoltaiczna w SunUp Fotowoltaika na mikroinwerterach Enphase

Poniżej poznasz zalety i wady mikroinwerterów w Gliwicach.

Czym są mikroinwertery?

Mikroinwertery są najnowocześniejszym rozwiązaniem na rynku instalacji fotowoltaicznych, a ich popularność rośnie w porównaniu do standardowego inwertera centralnego. Tylko w 2013 roku ponad połowa instalacji fotowoltaicznych w USA korzystała z mikroinwerterów.

Mikroinwertery są rodzajem falowników, które zamontowane są bezpośrednio pod panelami fotowoltaicznymi. Panele podłączane są do nich równolegle a nie szeregowo, jak w instalacjach z falownikiem centralnym.

Falowniki centralne zwykle montowane są w pomieszczeniach technicznych, garażach lub na ścianie zewnętrznej budynku z dala od paneli fotowoltaicznych. Ponieważ mikroinwerter jest połączony z pojedynczym panelem słonecznym, może on funkcjonować niezależnie, przekształcając natychmiast prąd stały na prąd zmienny.

Zalety mikroinwerterów Gliwice:

Największą zaletą mikroinwerterów jest to, że są one zaprojektowane tak, aby określić optymalne napięcie każdego panelu fotowoltaicznego a tym samym wygenerować maksymalne napięcie mocy szczytowej lub Vpp. Cecha ta, znana pod nazwą Maximum Power Point Tracking (MPPT), umożliwia mikroinwerterowi śledzenie w czasie rzeczywistym natężenia promieniowania słonecznego i temperatury ogniw, które zmienia się w ciągu dnia.

Przekłada się to oczywiście na lepszą wydajność w czasie dla właściciela instalacji. Na przykład, jeśli system solarny jest zacieniony, częściowo zacieniony lub jeśli na panelach znajduje się brud lub zanieczyszczenia, instalacja może nie produkować z maksymalna możliwą mocą.

Mikroinwertery Gliwice oferują znacznie wydajniejsze rozwiązanie, ponieważ do każdego modułu fotowoltaicznego podłączony jest pojedynczy traker MPPT, dzięki czemu każdy panel jest sterowany niezależnie. Dlatego moduły niedotknięte przez cień lub brud mogą nadal produkować optymalną moc bez względu na to, co dzieje się na sąsiednich panelach fotowoltaicznych.

Instalacja z mikroinwerterami

Dla porównania, klasyczny falownik centralny z panelami połączonymi szeregowo zachowuje się zgodnie z zasadą najsłabszego ogniwa, więc wystarczy,
że cień lub brud jest tylko na jednym module, a moc całej instalacji fotowoltaicznej będzie drastycznie zmniejszona.

Instalacja z falownikiem centralnym

Oprócz bardziej efektywnie działającego systemu, inne korzyści z mikroinwerterów Gliwice obejmują:

  • zwiększone bezpieczeństwo – mikroinwertery konwertują natychmiast prąd stały na prąd zmienny, eliminując narażenie na wysokie napięcie prądu stałego
  • monitorowanie – systemy mikroinwerterów są zaprojektowane tak, aby umożliwić indywidualne monitorowanie poszczególnych paneli, co z kolei może pomóc w informowaniu właścicieli instalacji fotowoltaicznej lub firmy instalacyjnej o nieprawidłowej pracy systemu, a tym samym daje możliwość wczesnego reagowania na wszelkie problemy,
  • niezawodność – mikrofalowniki stosowane przez firmę SunUp Fotowoltaika z Rybnika są wysokiej jakości i przeszły rygorystyczne testy w ekstremalnych warunkach pogodowych
  • dłuższe gwarancje – zazwyczaj mikroinwertery posiadają 20-25-letnią gwarancję w przeciwieństwie do 5-10 lat w przypadku inwerterów centralnych.

Ogólnie rzecz biorąc jest to lepsza wartość i inwestycja w czasie.

Jeśli Twoja nieruchomość jest w znacznym stopniu zacieniona, wówczas mikroinwertery mogą zaoferować najlepsze możliwe korzyści. Dodatkowo, w przypadku komercyjnych instalacji fotowoltaicznych, możliwość monitorowania poszczególnych paneli w celu uzyskania optymalnej wydajności może z czasem przynieść wymierne korzyści.

Nadal masz wątpliwości? SunUp Fotowoltaika służy pomocą!

Rozważasz przejście na energię słoneczną i nadal masz pytania? Jako doświadczona, renomowana firma z Rybnika, SunUp Fotowoltaika może pomóc Ci w podjęciu decyzji, który system jest dla Ciebie najlepszy. Podczas gdy niektóre firmy oferują tylko jeden rodzaj technologii fotowoltaicznej dla wszystkich, my dostosowujemy każde rozwiązanie fotowoltaiczne indywidualnie do Twojej nieruchomości i Twojego budżetu.

Zaufaj SunUp Fotowoltaika w zakresie instalacji fotowoltaicznych z mikroinwerterami. Zacznij już dziś!

Instalacja fotowoltaiczna w SunUp Fotowoltaika na
mikroinwerterach APSystems

Obsługujemy klientów z dzielnic : Bojków, Brzezinka, Czechowice, Kopernik, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju , Ostropa, Politechnika, Sikornik, Sośnica, Stare Gliwice, Szobiszowice, Śródmieście, Trynek, Wilcze Gardło, Wojska Polskiego, Wójtowa Wieś, Zatorze, Żerniki, Żwirki i Wigury.

APsystems Mikroinwerter Gliwice

Mikroinwertery APsystems to najbardziej zaawansowane i niezawodne urządzenia na rynku do wszystkich zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych. Nasza zastrzeżona architektura oparta na chipach zapewnia maksymalną wydajność i umożliwia łatwe programowanie dla dowolnego profilu sieci.

Jednostka Komunikacji Energetycznej

Jednostka komunikacji energetycznej APsystems (ECU) zbiera i przekazuje dane dotyczące wydajności systemu w czasie rzeczywistym, zapewniając kompleksową kontrolę nad każdym modułem w systemie fotowoltaicznym.

Monitorowanie i analiza energii APsystems

Monitorowanie i analiza energii APsystems (EMA) zapewnia całodobowe dane o wydajności za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu — nawet smartfona — w dowolnym miejscu i czasie. Nasze zaawansowane oprogramowanie wykrywa i ostrzega o wszelkich problemach z wydajnością, zapewniając zawsze najwyższą wydajność systemu.

Enphase Mikroinwertery Gliwice

Moduły fotowoltaiczne zamontowane na dachu pochłaniają światło słoneczne i przekształcają je w moc prądu stałego (ang. direct current, DC). Umieszczony pod każdym modułem mikroinwerter przekształca tą moc prądu stałego w prąd przemienny (ang. alternating current, AC), czyli rodzaj energii elektrycznej, z której korzysta Twój dom.

Envoy Enphase

Envoy stanowi serce całego systemu. Zbiera dane z mikroinwerterów i przesyła je do oprogramowania Enlighten. Komunikuje się również w drugą stronę, umożliwiając instalatorowi wskazanie w sposób zdalny dowolnego problemu i przesłanie aktualizacji do mikroinwerterów.

MyEnlighten Enphase

MyEnlighten to okno na energię w Twoim domu. Przekształca dane z Envoy w prosty w obsłudze interfejs, który umożliwia śledzenie produkcji i zużycia energii w Twoim domu.

Znajdziesz nas po słowach : APsystems Gliwice, Enphase Gliwice, mikroinwertery Gliwice.